Boho nábytek - zahradní nábytek a doplňky ve stylu boho

Aktivní filtry

Boho nábytek

Nábytek Boho je udržován ve specifickém stylu z 19. století a vyznačuje se naprostou svobodou, která charakterizovala bohémský styl. Nábytek Boho je v poslední době hitem.

 

Boho nábytek - jaký je tento styl?

Boho styl, který je dnes žádaný na různých místech - v domácnostech, restauracích, na sociálních sítích - je spojován s příjemnou a klidnou atmosférou. Skvěle se hodí jak na terasu, balkon nebo zahradu, tak do interiéru domácností.Odkud se tento styl vzal? Jaká je jeho geneze?

 

Boho nábytek - historie

Nábytek Boho je výsledkem dodržování stejnojmenného stylu. Jeho počátky sahají do devatenáctého století a jeho název je zkratkou slova „bohema“, což znamená z pařížského bohémského umění. Umělci z bohémské komunity rádi trávili čas společně a bavili se při tvorbě umění.

Boho styl má být charakterizován svobodou a jednoduchostí. A právě tyto prvky dnes zavádíme do našich interiérů a umožňujeme jim žít svůj vlastní život.

Boho nábytek, tedy nábytek v konkrétním bohémském stylu, vstoupil do módy až později, když se mnoho let po skončení bohémského období stal styl umělců inspirací pro designéry.

 

Boho nábytek - vlastnosti

Čím se vyznačuje nábytek ve stylu boho? Je inspirován africkou kulturou, takže se liší od typických evropských uspořádání. V nábytku boho používáme styl, který pochází z jiné kultury, z jiného kontinentu. Použité africké motivy odkazují hlavně na jednoduchost, přirozenost - nejsou „znehodnoceny“ moderností. Proto se objevují například střapce, které se objevují na kobercích, pohovkách, křeslech nebo houpačkách.

Charakteristické jsou také barvy odvozené z přírody jako jsou hnědé, béžové (barvy Země), nebo bílé a černé. Nesmíme zapomenout ani na přírodní zelenou barvu. Všechny tyto barvy v různých odstínech jsou charakteristické pro boho styl a používají se při tvorbě různých druhů nábytku a doplňků.

Příroda je také tajemstvím materiálů použitých v interiérovém designu ve stylu boho. Ti, kteří chtějí ve svém bytě zachovat tento styl, by si měli vybrat přírodní materiály ze samotné přírody, tzn. přírodní dřevo v různých odstínech, měď, vlna, len, proutí a jiné podobné prvky.

Boho styl je také skvělý pro ručně vyrobené předměty. Najdou si své místo v bohémských interiérech.

Pokud máte rádi pořádek v uspořádání prostoru, pak boho styl pravděpodobně není pro vás. Je synonymem svobody (umělecky rozptýlené přikrývky, koberce s třásněmi uspořádanými do různých směrů). Neexistuje absolutně žádný prostor pro jakoukoli symetrii, která porušuje principy boho.

 

Křeslo Boho

Jak vypadá typické křeslo boho? Samozřejmě existuje spousta možností, ale nejtradičnější prvky, které nás napadají jsou: světlé barvy (béžová), opěradlo z pletených šňůrek, černé kovové nohy.

Křeslo boho může stát ve vašem obývacím pokoji nebo ložnici, ale můžete ho použít i venku, například na balkoně nebo terase. Takové křeslo však není příliš odolné vůči atmosferickým vlivům, zejména dešti, proto nábytek vždy ve venkovním prostředí zabezpečte. 


Boho houpačka

Houpačka boho je jednoduše pletené brazilské křeslo. Takový zázrak jste už možná někde viděli. Můžete si na něm odpočinout, protože se houpe jako obyčejná houpačka. Kývání má velmi dobrý účinek na náš mozek (v podstatě od narození). Závěsné křeslo boho vypadá skvěle jak na terase nebo balkoně, tak v pokoji.

 

Boho židle

Pokud jde o židli boho, máme na mysli několik různých designů ve stejném stylu. Jeden z nich je poněkud podobný popsanému závěsnému křeslu: vyrobený z pletených šňůrek s černými nohami. Dalším typem je židle s detaily v  rustikálním stylu - hnědá, dřevěná židle s charakteristickým kostkovaným opěradlem, s bílým polštářem jako sedákem. Nakonec to může být dřevěná židle v tradičním stylu s prvky pletení.

 

Závěsné křeslo Boho

Závěsné křeslo lze také vyrobit ve stylu boho, které lze použít k vytvoření skvělého uspořádání ložnice, obývacího pokoje nebo terasy. Je zajímavé, že závěsné křeslo boho může být jako jediný prvek v tomto stylu v interiéru - nemusíte mít celý obývací pokoj nebo celou terasu ve stylu boho, závěsné křeslo boho může být samo o sobě dekorací, která se liší od ostatních použitých dekorací nebo aranžovacích prvků.

 

Boho nábytek - dekorace ve stylu boho

Lapač snů je charakteristickou dekorací pro boho styl. Stříška nad postelí se síťkou bude také dobře fungovat. Zajímavým doplňkem, který zároveň splní funkci při odpočinku, je houpací síť. Houpací síť vyrobená v boho stylu dodá interiéru atmosféru svobody. Obývací pokoj nebo jiná místnost bude pak spojována s ideálním místem k odpočinku.


Polštáře
v boho stylu jsou velmi jednoduchým dekorativním prvkem. Mohou zdobit jakoukoli pohovku nebo postel v ložnici. Pokud tedy ve vašem domě chybí boho nábytek a chtěli byste tento styl zavést například pomocí několika dekorativních detailů, pak budou polštáře perfektní. Stylové boho deky (nejlépe s třásněmi) dodají interiéru bohémskou energii. Mohou být v různých barvách (včetně černé). Boho styl také znamená vzdušné látky, např. závěsy, které dodávají interiéru jemnost a vyznačují se svobodou.

Pokud si zařizujete terasu ve stylu boho, dejte na ni spoustu zelených rostlin, které splývají s bohémským stylem.

 

V našem obchodě je k dispozici nábytek ve stylu Boho. Seznamte se s nabídkou a vyberte si něco, co bude vyhovovat vašemu vkusu a dá vašemu bytu nebo zahradě jedinečný charakter. Kombinujte nábytek s dekorativními doplňky, jako jsou polštáře a přikrývky, a díky tomu se atmosféra vašeho bytu bezpochyby změní.