Balkonové skleníky - vypěstujte si rostliny i na balkoně

Skleníky na balkon

Skleník na balkon je také způsob, jak pěstovat plodiny ve městě. Nepotřebujete záhon, stačí balkonový skleník, kde můžete pěstovat rostliny.

Foliovník na balkon - ideální do městských podmínek

Žijete ve velkém (nebo možná malém) městě a sníte o tom, že ochutnáte vlastní zeleninu a ovoce, aniž byste šli do obchodu s potravinami? Je to velmi snadné. To vše díky pozitivnímu trendu zřizování balkonového skleníku.

Skleník na balkon je malá budova po vzoru tradičního zahradního skleníku. Rozdíl je v tom, že balkonový skleník se nachází na balkoně nebo podobném místě - v domě nebo na terase.


Co pěstovat ve skleníku na balkon?

Balkonové skleníky jsou k dispozici v různých typech. Díky tomu můžete takový skleník přizpůsobit možnostem a velikostem vlastního balkonu a svým preferencím - podle toho, kolik rostlin chcete pěstovat.

Existují například miniskleníky na balkon, které mohou mít různou výšku. Můžete je dát podél jedné balkonové stěny. Uvnitř mohou být police pro uspořádání květináčů s plodinami a květinami. Jejich plus je, že mohou být velké - tak velké, jak potřebujete. Vypadají velmi zajímavě, pokud mají průhledné skleněné stěny, takže je lze použít jako druh balkonové dekorace. Pokud dáte květiny vpředu a vysadíte květináče vzadu, dosáhnete nejlepšího výsledku.

Druhý typ, tj. Domácí skleník do bytu, je ve formě malé krychle nebo kvádru se skleněnými stěnami. Dovnitř nevložíte příliš mnoho rostlin, ale lze je přidat například do většího balkonového skleníku. Bylinky, pažitka a petržel v nich vypadají skvěle. Stejně jako v předchozím případě, i zde může být takový mini balkonový skleník dodatečným dekorativním prvkem balkonu nebo terasy - což v uspořádání dodává přirozenost.


Kam postavit foliovník na balkon a jak jej správně zabezpečit?

Výběr správného foliovníku na balkon je především o určení požadované velikosti. Vše závisí na tom, jak velký je balkon a k čemu ještě slouží. Pokud je to místo vašeho odpočinku po náročném dni v práci a zároveň jediný prostor, kde si můžete dovolit zasadit si zeleninu a ovoce, pak si balkon naplánujte ve prospěch obou činností. Vyberte si malý balkonový skleník, který bude mít i dekorativní funkci. Můžete najít produkty, které vám umožní dosáhnout tohoto efektu.

Nezapomeňte vybrat foliovník tak, aby se snadno vešel na balkon a mohl stát na snadno přístupném místě.

Zvažte také materiál, ze kterého má být přenosný skleník vyroben. V nabídce na trhu jsou skleníky z polykarbonátu, skleníky ze skla, ale také foliové balkonové skleníky.

Dobře navržené přenosné skleníky se mohou otevírat shora, aby bylo snazší dosáhnout dovnitř. Mají také správně umístěné větrací otvory, které poskytují rostlinám čerstvý vzduch a zabraňují přehřívání.

Balkonové skleníky jsou vhodné do bytů v panelovém domě v centru města, ale také jako doplněk pro ty, kteří pěstují plodiny na terase. V naší nabídce najdete velké množství produktů. Vyberte si podle svých potřeb, přičemž věnujte pozornost především jejich velikosti.