Aktivní filtry

Zahradní stoly

Zahradní stůl je rozhodně jedním z nejdůležitějších prvků každé zahrady. V naší nabídce najdete stoly vyrobené z různých materiálů i v různých tvarech. Dřevěné stoly, hliníkové stoly, plastové stoly nebo stoly se skleněnou deskou. Kulaté, obdélníkové nebo čtvercové. U nás v internetovém obchodě najdete zahradní stů, který budete moci přizpůsobit vlastnímu uspořádání a podmínkám.Zahradní stůl - místo setkání

Když nás opustí zima, všichni se těšíme na první dny, kdy budeme moci být na zahradě a vychutnat si chvilky při kávě nebo sníst oběds na čerstvém vzduchu. V létě slouží zahradní stoly jako jídelní stůl, u kterého trávíte spoustu času nejen s rodiou, ale i s přáteli.

Jak je známo z historie, stůl hrál vždy velkou roli a byl důležitým bodem během mnoha důležitých událostí. Je to symbol setkání a rodinného krbu. V české kultoře je to tabula, která svědčí o hostiteli. Všichni chceme přijímat hosty u bohatě prostřeného stolu. Host do domu - Bůh do domu. A protože jsme národ pohostinný, je stůl nenahraditelnou součástí našich zahrad.Jaký zahradní stůl vybrat?

Zahradní stoly můžeme rozlišit na několik typů a kategorií. Pokud volíte zahradní stůl nenáročný na údržbu - vyberte plastový stůl, kovový stůl nebo stůl z dřevoplastu. Na druhou stranu dřevěný zahradní stůl dodá prostředí kuzlo a teplu atmosféru, ikdyž je třeba o dřevěný stůl pečovat a schovat jej před nepříznivými atmosferickými vlivy. Jako skvělá volba se jeví zahradní stůl z umělého ratanu - tento dodá prostředí útulnost i příjemnou atmosféru a zároveň je velice odolný vůči povětrnostním podmínkám a zároveň se snadno čistí.

Věnujte pozornost šířce, hloubce a výšce stolu. Přizpůsobení stolu prostoru a účelu, pro který jej kupujete je dalším důležitým faktorem. Důležité je přizpůsobit zahradní stůl židlím, které jste si zakoupili dříve, nebo malému prostoru například na balkoně nebo terase.

Zahradní stoly - záleží na tvaru?

Znáte příběhy a legendy o významu tvaru a celém nastavení souvisejícím s kuatým stolem? Znáte krále Artuše a rytíře kulatého stolu? I když jsou to jen legendy, na kterých dnes moc nezáleží - stále věnujeme pozornost tvaru stolu. Kulaté stoly jsou od dob legend prvkem jednoty a bratrství, a opravdu - když mluvíme o kulatém stolu vždy si představíme posezení s přáteli. Pokud se rozhodneme pro zahradní stůl s obdélníkovou deskou i tento je velice praktický, aleuž si nebudete s přáteli tak blízko.

V případě, že máte málo místa, zvolte stůl obdelníkový, který můžete postavit podél stěny. Pokud však máte k dispozici velký prostor, neváhejte pořádit velký kulatý zahradní stůl, který dodá prostředí jedinečný charakter!

Když mluvíme o materiálech a tvaru stolu, je důležité věnovat pozornost ještě jednomu kritériu, kterým je váha a mobilita těchto prvků. V mnoha případech se snažíme s příchodem zimy zahradní stůl i nábytek uschovat a chránit jej tak před nepříznivými atmosferickými vlivy. V této souvislosti bude důležitým kritériem možnst stůl složit, aby zabíral relativně málo místa.

V našem obchodě najdete širokou nabídku zahradních stolů i zahradních stolků. Díky velkému výběru si jistě vybere každý z vás podle vlastních představ a hlavně podle podmínek a možností, které nabízí vaše jedinečná zahrada nebo terasa.

Zahradní sestavy - Zahradní židle - Zahradní domky - Houpačky - Závěsná křesla