Plynový gril. Seznamte se s grilem pro vás. Velmi populární gril

Gril plynový

Plynové grily jsou alternativou k tradičním grilům na dřevěné uhlí. Plynový gril znamená méně práce s rozpalováním a méně čištění. Plynový gril můžete využít na zahradě i při velkých akcích.

Grilování s plynovým grilem

BBQ! Téměř národní disciplína. Když začíná sezóna, nemůžeme se dočkat, kdy koupíme plynový gril a začneme s grilováním pochoutek na terase naší zahrady. Grily jsou jedním z nejdůležitějších zahradních doplňků v našich domech! Pobyt na čerstvém vzduchu je ten nejlepší způsob na dobrou náladu. Když k tomu přidáte ještě dobré jídlo a setkání s přáteli, dokonalé odpoledne je zaručené. Který plynový gril zvolit, aby nejlépe vyhovoval potřebám uživatele?


Provoz plynového grilu

Plynový gril je jedním z typů grilů, které můžete používat díky jeho jednoduchému používání každý den. Vedle je samozřejmě tradiční gril na dřevěné uhlí. Plynový gril je však mnohem pohodlnější a nevyžaduje tolik práce jak při rozpalování, tak při úklidu. Je pravda, že to není klasický gril, kdy voní dřevěné uhlí, ale chuť potravin z plynového grilu se prakticky neliší od těch z grilu na dřevěné uhlí. Připravené potraviny jsou také zdravější. Plynový gril má tedy spoustu výhod, díky čemuž se stal v posledních letech velmi oblíbeným.

Plynové grily jsou jedinečné v tom, že neexistuje žádné uhlí, žádný popel, žádný nepořádek a hostitel tráví více času se svými hosty než stálé hlídání ohně a připravovaného jídla.

Plynové grily pracují prostřednictvím plynových hořáků. V jednom zařízení může být několik a nebo může být pouze jeden. Čím více plynových hořáků bude, tím rychleji se plynový gril zahřeje a bude připraven k přípravě steaků a jiných pokrmů, které vyžadují prudké opečení. Výhodou více hořáků je také to, že teplo je rovnoměrně rozptýleno.

Pochoutky na grilu nepřijdou do přímého kontaktu s plameny, protože jsou od hořáků odděleny částí, kterou je speciální plech, na který odkapává tuk a jiné tekutiny pocházející z masa, zeleniny a dalších lahůdek připravených ke konzumaci. Budete si myslet, že plynový gril není to, o čem sníte, protože mu chybí chuť a aroma grilovaných pokrmů. není tomu však tak. Pokrmy připravené na plynovém grilu chutnají prakticky stejně jako pokrmy připravené na klasickém grilu na dřevěné uhlí. Je to proto, že tekutiny, které jsou na horkém plechu na pečení, se odpařují, a tak vůně i chuť připravovaných pokrmů nerozpoznáte od těch připravovaných na grilu na dřevěné uhlí.


Turistický plynový gril

Pokud grilujete rádi v terénu, přemýšlejte a investujte do turistického plynového grilu. Můžete jej snadno přepravit z místa na místo a pochutnat si na lahodných pokrmech i mimo svoji zahradu. Je to skvělý způsob, jak strávit například květnový víkend nebo letní dovolenou - nedaleko od domova a se všemi potřebnými doplňky po ruce.

Plynové grily jsou moderní zařízení, která vám umožní připravovat jedinečně chutná jídla. Přesvědčte se sami a vyberte si plynový gril podle vlastních potřeb z naší široké nabídky Majowo.cz.