Aktivní filtry

Kancelářské židle

Kancelářská židle je nutností pro každou osobu, která pracuje u počítače. kancelářská židle vám pomůže postarat se o vaše zdraví a správné držení těla. Je dobré zvolit židli k počítači tak, aby podporovala osvojení správné polohy těla při každém použití.

Kancelářské křeslo - nezbytné pro zdraví

Kancelářská židle není jen kus nábytku, na kterým musíte sedět, abyste mohli pracovat na počítači. To, na čem sedíte, odpovídá za vaše zdraví, proto jsou kancelářské židle jedním z nejdůležitějších doplňků pro vaši kancelář nebo domov. Pečlivě vybírejte, abyste si při používání počítače užili zdravou páteř a pohodlí.

Obyčejná židle vám nestačí, i když může být vhodné na chvíli změnit místo a pracovat v jiném pokoji. Ale z dlouhodobého hlediska je sezení na klasické židli nevhodné pro držení Vaší páteře a po nějakém čase byste zjistili, že Vás začínají bolet záda, za krkem a také hlava. Klasický tvar jídelní židle není vhodný pro dlouhodobé sezení, takže bude nejlépe fungovat nábytek, který jednoduše odpovídá tvaru páteře. Pokud se chcete vyhnout bolestem zajistěte si profesionálně vybranou kancelářskou židli.

Výběr kancelářské židle je obzvláště důležitý, když bojujete s bolestmi zad. Pokud máte nemocnou páteř, tím více si musíte vybrat kancelářskou židli, která podepře vaše záda ve všech bodech. V tomto případě bude nejlepší vybrat ergonomické křeslo, tedy takové, které se ideálně hodí pro potřeby postavy.

Nepohodlné, špatně padnoucí kancelářské křeslo může způsobit trvalé poškození páteře. Pokud jste v dobrém zdravotním stavu, pamatujte, že je na vás, abyste zůstali zdraví. Pokud máte již nyní problémy s páteří nebo je náchylná k bolestem, tím spíše si vyberte kancelářskou židli, která vám umožní efektivně vykonávat své povinnosti bez obav ze zhoršení zdraví.

Vyberte si správnou kancelářskou židli

Chcete-li snížit zatížení páteře, vyberte parametry následujícím způsobem:

- pamatujte, že vaše paže by měly mít oporu - potřebujete loketní opěrky, které vám umožní polohovat lokty při psaní na klávesnici nebo klikání myší,

- dávejte pozor na tvarované sedadlo - nemělo by být nestabilní, mělo by mít zaoblenou hranu pod koleny, nastavitelné sedadlo umožňuje přizpůsobit výšku židle výšce uživatele,

- zvolte nastavitelné opěradlo, díky kterému si můžete odpočinout opřením,

- nejlepší kancelářská křesla jsou také vybavena nastavením hloubky sedáku, díky kterému je můžete správně přizpůsobit potřebám uživatele a upravit sklon sedáku, což znovu ovlivňuje komfort používání

- vyberte kancelářskou židli se silnou a pevnou strukturu,

- kvalitní materiály přispívají k pohodlí sezení, zejména v létě, kdy jsou vysoké teploty,

- opěrka hlavy je velmi důležitá, díky čemuž vytvoříte oporu krční páteři

Pamatujte, že ani ta nejlepší kancelářská židle nenahradí fyzickou aktivitu. WHO doporučuje cvičit během dne alespoň 30 minut - a nemusí to být cvičení, u kterého se příliš zapotíte. Pokud ke lehkému pohybu přidáte kancelářskou ergonomickou židli, můžete si být jisti, že dosáhnete všeho, na čem vám záleží a to je zdraví.

Kancelářské křeslo a design

Vzhled není nejdůležitější vlastností kancelářské židle. Ale přeci jen na něm zákazníkům velmi záleží. Kancelářská židle by měla v každém případě ladit do stylu Vaší kanceláře neb pracovny. Pamatujte však, že vzhled je až na druhém místě. Nejprve by měly být vybrány nejlepší parametry, které splní vaše potřeby a teprve poté by měl být produkt upraven z hlediska designu.

Kancelářská křesla jsou schopna zajistit zdraví páteře, za podmínek, že jste zvolili správný model. Díky dobře zvoleným parametrům kancelářské židle budete pečovat o zdraví svých zad a také zjistíte, že i soustředěnost je lepší a práce pro Vás bude potěšením.