Pařeniště - vypěstujte sazeničky

Pařeniště

Pařeniště je speciální místo pro pěstování sazeniček, díky kterému můžete získat lepší výsledky při pěstování zeleniny a ovoce.

K čemu je pařeniště?

Pařeniště je malý skleník, který zefektivňují pěstování rostlin. Pařeniště může plnit následující úkoly:

  • příprava sazenic zeleniny a ovoce pro pozdější růst,
  • prodloužení vegetačního období zeleniny a ovoce,
  • skladování choulostivých rostlin přes zimu,
  • získání jarní zeleniny,
  • reprodukce rostlin


Skleníky pro sazenice jsou k dispozici v několika verzích. Můžete si vybrat větší zahradní boxy, aby se do nich vešlo více sazenic. Můžete si také vybrat fóliové mini tunely, které zabírají mnohem méně místa než tradiční. K dispozici je také možnost zahradních rolet a rámů.

Sazenice samotná je způsob výsadby malých rostlin tak, že je nejprve umístíte do pařeniště (v různých formách) a až po nějaké době, až budou rostliny větší, je dáte do země ven ze skleníku.

Domácí zahrádka - jaké rostliny by měli být nejdříve v pařeništi?

  • rostliny s dlouhým vegetačním obdobím - rajčata, lilky, papriky,
  • rostliny pro brzký výnos - dýně, cukety, tykve, okurky,
  • pomalu rostoucí rostliny - hlávkové zelí nebo růžičková kapusta,
  • rostliny s dlouho klíčícími semeny - špenát, artyčoky


Další druhy zeleniny a ovoce, které lze pěstovat v pařeništi jsou: majoránka zahradní, tymián, bazalka, tymián, brokolice, květák, čínské zelí, brokolice, chřest nebo čekanka.


Kam umístit pařeniště?

Zahradní pařeniště by mělo být umístěno tak, aby sazeničky měly přístup ke světlu. Světlo je nezbytné pro růst rostlin. Lze je umístit do velkého fóliového tunelu, například na vyšší polici, aby nepřekážely růstu rostlin vysazených v zemi. Můžete je také uchovávat na balkoně nebo v blízkosti domu a pamatovat na to, abyste nevystavili pařeniště poškození.

Pařeniště byste měli chránit před silnějšími poryvy větru, které mohou převrátit strukturu a vést ke zničení obsahu.


Pařeniště - nabídka od Majowo

V našem obchodě najdete několik typů skleníků, které si můžete vybrat podle svých potřeb. Díky nim budete úspěšní, pokud jde o účinky růstu rostlin. Především si pochutnáte na lahodné domácí zelenině. Obvykle produkce sazenic začíná na přelomu ledna a února, takže prvních chutných výsledků dosáhnete velmi rychle - budete jedním z prvních mezi svými sousedy, kteří si místo zelinářství půjdou natrhat na zahradu vlastní zeleninu!

Nákupem pařeniště od nás si můžete být jisti, že se vybavujete kvalitním vybavením, které vám bude dlouho sloužit. Vsaďte na vysokou kvalitu produktu, a díky tomu budete mít jistotu, že zelenina na Vaší zahrádce je prvotřídní.