Aktivní filtry

Herní židle

Herní židle Vám usnadní práci u počítače. Díky herní židli můžete pohodlně hrát, psát a sledovat své oblíbené filmy na počítači. Podívejte se, jaké další výhody má herní židle.

Proč je dobré koupit si herní židli?

Počítačové hry se vyvíjejí natolik, že hráče překvapí stále novější návrhy. Není divu, že čas strávený před počítačem se prodlužuje na několik hodin denně. Skutečnost, že počítačové hry vyžadují dlouhodobé sezení před monitorem, a tím omezují rozsah pohybu, který by měl být prováděn během dne, je potřeba podpořit zdraví těla a hlavně držení páteře. Mnoho hodin sezení před monitorem může mít za následek bolesti zad nebo dokonce bolesti na hrudi, a proto je nutné pořídit si profesionální herní židli.

Je velmi důležité zaujmout správné držení těla, když sedíte delší dobu před počítačem. Za tímto účelem je dobré si pořídit profesionální herní židli tedy speciální ergonomickou židli. Je tedy nyní snadné odpovědět na otázku položenou v nadpisu - koupit si herní ergonomickou židli je dobré hlavně kvůli Vašemu zdraví.

Herní židle a ergonomie

Nejdůležitější vlastností a současně velkou výhodou herních židlí je, že mají speciálně profilovaná sedadla. Díky nim je silueta těla nastavena do správné polohy, díky čemuž se páteř neunaví a vy tak cítíte vysoký komfort při sezení. Druhým důležitým faktorem jsou materiály, ze kterých je taková herní židle vyrobena. Prodyšné materiály zajistí, že se nebudete cítit unavení. Síť umožňuje cirkulaci vzduchu a tělo dýchá. Cirkulace vzduchu mezi židlí a tělem uživatele je velmi důležitá, pokud trávíte na židli v jedné poloze delší dobu.

Další výhodou herní židle jsou velmi vysoká opěradla - vyšší než u tradičních otočných židlí. Díky nim vám opření zad umožní, aby vaše páteř odpočívala, místo aby vás unavovala dlouhodobým namáháním. Opěradla jsou vyšší, protože si hráč potřebuje chvíli odpočinout. Pak si může pohodlně opřít hlavu a na chvíli zapomenout, že je ve virtuálním světě. Polohy područek jsou také velmi důležité. Hráč má většinu času ruce na stole, proto musí být loketní opěrky nastaveny do této výšky, aby se mohl uživatel pohodlně opřít.

Herní židle - židle pro hráče ale i zaměstnance

Výše uvedené vlastnosti ukazují, že herní židle je opravdu určena nejen pro profesionální hráče, kteří tráví dlouhé hodiny před počítačem. Pokud pracujete a tvoříte něco na počítači i několik hodin denně, pak je herní křeslo také pro vás!

Křesla pro hráče nejsou jen striktně herní židle. Existují také konzolové židle, které se vyznačují specifickým tvarem - tvarem písmene L. K dispozici je pouze opěradlo a sedadlo v nejjednodušší podobě, obvykle spojené do jednoho celku. Výběr je široký, takže si každý může vybrat podle vlastních preferencí a potřeb.

Herní židle je pomoc pro udržování zdraví. Je však třeba si uvědomit, že pauzy ve hře a fyzickou aktivitu nelze nahradit. Během přestávky by se asi vyplatilo lehnout si na chvíli do zahradní houpací sítě a přečíst si knihu nebo jít na vycházku do přírody.