Pěstování rostlin - vypěstujte si rostliny zdravě a bez chemie

Pěstování rostlin

Pěstování rostlin na zahradě vyžaduje určité dovednosti. A než začne vážná kultivace, je dobré si vše dobře naplánovat. Existuje mnoho produktů, které lze použít a které vám při kultivaci poskytnou velkou efektivitu.

Foliovníky

Jedním z nejoblíbenějších typů pomocníků při pěstování rostlin jsou foliovníky. Foliové skleníky jsou známé po generace - byly používány již našimi babičkami. Foliovníky poskytly ideální místo pro růst zeleniny a ovoce. Foliovníky umožňují rostlinám vytvářet správné podmínky. Jde samozřejmě o zajištění správného množství tepla, které jim umožní prodloužit vegetační období. Rostliny, které rostou ve speciálně připraveném skleníku, jsou vhodné k okamžité konzumaci. Pokud jste eště foliový skleník nevyzkoušeli, možná bude nadcházející sezóna první. Vyberte si kvalitní foliovník od osvědčeného výrobce a díky tomu získáte zdravé a kvalitní produkty.


Polykarbonátové skleníky

Dalším řešením, jak pěstovat plodiny, je využití polykarbonátového skleníku. Polykarbonát je tzv plexisklo, které je skvělé pro zahradnictví a pěstování rostlin. Polykarbonátové skleníky si můžete zakoupit jako hotový výrobek, díky kterému je můžete okamžitě umístit do zahrady na zvolené místo. Nezapomeňte, že pro takový skleník potřebujete předem připravené místo. Polykarbonátové skleníky jsou stabilní a lze je používat několik sezón. Jsou také estetičtější než běžné foliovníky. Kolem skleníku můžete vysadit květiny nebo jiné dekorativní prvky, které vaší zahradě dodají jedinečný charakter.


Balkonový skleník

Žijete-li v panelovém domě, pravděpodobně nemáte mnoho prostoru pro rozvoj svých vášní - nebo alespoň těch vášní, které vyžadují více prostoru. Pokud jste vždy snili o pěstování zeleniny a ovoce, neteskněte, s naším balkonovým skleníkem si můžete splnit své sny. Postačí postavit náš malý skleník s policemi na balkon a ideální prostor pro pěstování rostlin je ideální. Je pravda, že nevytvoříte úrodu, jako byste to udělali na zahradě, ale s výsledkem budete jistě spokojeni. Zejména ráno, když budete mít rychlý přístup k chutné jarní zelenině, než si ji vaši sousedé vůbec stihnou přivést z obchodu s potravinami. Skleníky na balkon jsou speciální skleníky malého rozměru, které lze umístit na balkon nebo terasu. Jsou snadno přístupné, takže zalévání plodin bude bezproblémové. A plodiny v nich rostou jako v každém jiném dobrém skleníku.


Pařeniště

Pařeniště je užitečné pro naplánované pěstování rostlin a zeleniny. Díky pařeništi je pěstování rostlin efektivnější. Díky nízkému skleníku můžete připravit sazenice zeleniny a ovoce pro pozdější přesazení do země. V zimě nemůžete sazeničky pěstovat venku, ale můžete je dát do speciálně připraveného pařeniště. Můžete je zalévat, aby vydržely až do jara, kdy je přesadíte do zeminy venku.

Náhradní folie na foliovníky Foliové skleníky a foliovníky vyžadují údržbu, aby mohly během sezóny poskytovat dobré podmínky pro pěstování rostlin. Než začnete do foliovníků sázet rostliny, zkontrolujte, zda je folie na již starším foliovníku v pořádku. Pokud ne, například proto, že je poškozena větrem nebo má z nějakého důvodu díry, pořiďte si novou, která vám bude sloužit v příštích několika sezónách. U nás v obchodě najdete náhradní folie na všechny typy námi nabízených foliových skleníků.

Relaxace - Zahradní nábytek - Párty stany a slunečníky - Grilování - Pro děti - Dům - Úložný prostor na zahradě - Přímotopy a ohřívače