Folie na foliovníky - speciální příslušenství

Folie na foliovníky

Folie na skleník neboli plachta na foliovník je důležitým prvkem pro zahájení pěstitelské sezóny. Výběr trvanlivé skleníkové folie vám umožní získat lepší výsledky vaší práce.

Proč je skleníková fólie důležitá?

Foliové skleníky vám umožňují získat dobrou zeleninu a ovoce z vlastních plodin. Způsob, jakým je foliovník postaven, ovlivňuje klima uvnitř.

Skleníková folie vám umožňuje získat správné klima pro podporu správného růstu rostlin. Plachta na foliovník je nejdůležitějším prvkem zodpovědným za vegetační proces. Povlak musí být transparentní, propouštějící světlo, aby mohly být rostoucí rostliny řádně osvětleny. Skleníková fólie má také chránit rostliny před nepříznivými účinky srážek, zejména krupobití. Jedním z typů folií, které dobře fungují na různé druhy plodin, je zahradní fólie vyztužená pletivem, tj. Vyztužená zahradní fólie.


Má barva plachty na foliovník nějaký vliv?

Největší výhodou vyztužené zahradní plachty na foliovník je její vysoká trvanlivost a odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Může být používána několik sezón, jelikož je velmi odolná. Je to dobrá investice. Díky takto odolné fólii si nebudete muset každou sezónu dělat starosti, zda fólii máte a zda je vhodná. Tím, že se vybavíte kvalitní fólií, si můžete být jisti, že svým rostlinám poskytnete nejlepší podmínky pro růst.

Každou fólii na zahradní skleník lze vylepšit použitím speciální folie se síťkou. Díky této folii dosahuje index propustnosti světla až 95%, díky čemuž mají rostliny zajištěno správné množství slunečního světla. Z toho vyplývá, že i teplota uvnitř tunelu je vyšší, což urychluje proces růstu rostlin.

Proč stojí za to vsadit na tento typ folie pro foliovník?

Protože se skleníková folie vlivem vysoké teploty neroztahuje a navíc je odolnější vůči chladu. Díky tomu můžete tuto folii použít pro více sezónní plodiny.


Jaký typ folie na foliovník vybrat?

Skleníkovou foli (jak folii na foliovník 2×3, tak i větší folii na foliovník 3×6×2) lze vybrat i barevnou. Nejoblíbenější možností jsou bílé a zelené barvy. Zelená fólie je velmi odolná. Každý, kdo roky pěstuje plodiny, ví, že zelená skleníková folie pro zahradní skleník může vydržet několik sezón, aniž by bylo nutné kupovat nové materiály. Je vyrobena ze tří vrstev, díky čemuž je odolnější vůči škodlivým vnějším podmínkám, a zároveň je lehká a snadno se nosí. Lze ji použít i na vyšší i nižší skleníky. Navíc nevytváří statickou elektřinu, takže ji můžete bez problému využít.

Výhodou bílé fólie je, že dokonale propouští sluneční paprsky. Odolná verze bílé fólie je vyztužena polypropylenovou síťovinou.


Folie na zahradní foliovník - velikosti

Folie různých typů a barev se vybírá podle velikosti skleníku, který chceme získat. Na výběr jsou následující možnosti:


- skleníková folie 2 × 3
- skleníková folie 2 × 3 × 2
- skleníková folie 2,5 × 4 × 2
- skleníková folie 3 × 4,5 × 2
- skleníkový folie 3 × 6 × 2