- Majowo.cz

Nezbytné vybavení ke grilu – grilovací příslušenství, které musíte mít

list In: Inspirace

Bez nástrojů a pomůcek ke grilu se jako milovník grilovaček neobejdete. V Majowo.cz najdete široký výběr příslušenství, díky kterému bude grilování pohodlné, zábavné a plné chuti. Podívejte se, které pomůcky se vyplatí mít doma. 

Základní grilovací příslušenství – bez čeho se neobejdete? 

Grilování je příjemný způsob, jak připravit lahodné pokrmy venku a také skvělá příležitost strávit čas s rodinou a přáteli. Aby bylo vaše grilování úspěšné a pohodlné, vyplatí se pořídit si několik základních doplňků, které vám přípravu pokrmů usnadní. 

Jaké grilovací příslušenství se vyplatí mít? Velká a praktická vidlice se bude hodit vždy. Je to nejen nástroj pro otáčení masa na grilu, ale také vynikající podpora při pokládání jemné zeleniny nebo klobás na gril. S vidličkou můžete s jídlem pohodlně manipulovat a zajistíme tak, že bude propečené rovnoměrně a akorát. 

Dalším nezbytným nástrojem jsou kleště. Jsou všestranné a dobře poslouží nejen při grilování, ale i při mnoha dalších kuchyňských činnostech. Kleště vám umožní přesně otáčet kousky masa, zeleniny i choulostivých ryb. Díky kleštím je snadné ovládat proces grilování a zajistit rovnoměrné propečení jídla ze všech stran. 

Ke grilování se vyplatí mít také špachtli. Nenahraditelný pro převracení a přemisťování větších kusů masa na grilu, stejně jako pro odstraňování zbytků z předchozího opékání. Špachtle umožňuje jemně podtrhnout jídlo z grilu a zabránit jeho přilepení nebo roztržení. Díky ní budou vaše grilované pokrmy vypadat dokonale a potěší svou chutí každého, kdo sedí u stolu. 

Grilovací příslušenství, které vám usnadní přípravu 

Mezi grilovacím příslušenstvím, které ještě více usnadní a zpříjemní přípravu pokrmů na grilu, vévodí sady pomůcek. V nabídce Majowo.cz najdete různé soupravy, které se skládají z několika základních pomůcek. Oblíbenou volbou mezi milovníky grilování jsou sady 3 v 1, které obsahují špachtli, kleště a vidličku. Taková kompletní sada vám umožní pohodlnou přípravu i podávání jídla. Výběrem grilovacího příslušenství v sadě budete mít po ruce vše, co potřebujete k úspěšnému grilování vašich oblíbených pokrmů venku. 

Pokud však hledáte ještě komplexnější řešení, podívejte se na grilovací zástěru s příslušenstvím 7 v 1. Kromě základního nářadí, jako je špachtle, kleště a vidlička, obsahuje taková sada zástěru a rukavice, které ještě více usnadní přípravu jídla na grilu. 

Kromě sad nářadí je důležitým doplňkem také speciální podnos. Je vyroben z nerezové oceli, zabraňuje rozlití mastnoty na rošt a přilepení zbytků z jídla. Díky němu můžete libovolně grilovat jemnou zeleninu, mořské plody nebo kousky ryb a zachovat jejich čerstvost a vůni. 

Teflonová grilovací podložka je pak perfektním řešením pro milovníky grilování, kteří oceňují snadné čištění a zachování celistvosti svých potravin. Podložka zabraňuje přilepení produktů na rošt a zároveň umožňuje rovnoměrné grilování při zachování přirozené chuti. Díky takovému příslušenství budou grilované pokrmy chutnat jedinečně a vy si užijete bezproblémovou a hygienickou přípravu pokrmů. 

Výběr správného příslušenství závisí na vašich individuálních potřebách a preferencích, ale ať už si vyberete kteroukoli možnost, budete mít jistotu, že grilování pro vás bude ještě pohodlnější a efektivnější. 

Sady grilovacího příslušenství také do kuchyně 

Grilovací příslušenství se kromě grilování bude hodit i u jiných činností ve vaší kuchyni. Ať už se jedná o vidličku, kleště nebo špachtli, poslouží vám pro přípravu různých pokrmů na sporáku. Vidlicí lze obracet maso na pánvi nebo v hrnci. Kleště jsou neocenitelné při míchání salátů nebo vaření těstovin. Špachtle je naopak skvělá na míchání jídla na pánvi nebo obracení palačinek. Jejich všestrannost a odolnost z nich dělají neocenitelné pomocníky nejen při grilování, ale i u běžného vaření. 

Neváhejte proto použít grilovací příslušenství i ve vaší kuchyni. Jejich funkčnost, odolnost a všestrannost vám vaření ještě více usnadní a vaše pokrmy budou vždy chutnat výjimečně. Ať už vaříte na varné desce, v troubě nebo na grilu, správné nástroje jsou zásadní pro dosažení skvělého konečného výsledku. 

Příslušenství, které udrží váš gril čistý 

Po grilování se vyplatí postarat se o čistotu vašeho vybavení. Kartáče na čištění grilů, které jsou k dispozici v řadě Majowo.cz, jsou pro tento účel ideální. Díky nim snadno odstraníte zbytky spáleného tuku nebo jídla z roštu a topné komory. Pravidelným čištěním grilu nejen zůstanete jako nový, ale také prodloužíte jeho životnost a zabráníte nepříjemnému zápachu. 

Shrneme-li to, při grilování potřebujete správné příslušenství, které vám usnadní přípravu jídla a zajistí radost z přípravy jídla venku. Základním příslušenstvím grilu jsou velká vidlička, kleště a špachtle, které umožňují přesné manévrování s jídlem na roštu a zajišťují rovnoměrné opečení. Při výběru správných nástrojů se vyplatí vsadit na sady 7 v 1 nebo 3 v 1. Stejné nástroje lze použít i v kuchyni, což zdůrazňuje jejich všestrannost a funkčnost. Díky nim je vaření snazší a příjemnější a pokrmy vždy chutnají skvěle. 

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec