Aktivní filtry

Zahradní grily

Zahradní gril je dokonalým nástrojem pro přípravu jídel na čerstvém vzduchu. Za dobrého počasí se grilování stává skvělou příležitostí k setkání s vašimi blízkými a ke společné zábavě při přípravě vašich oblíbených pochoutek.

S příchodem jara a prvních teplých dní chceme čím dál víc času trávit venku a nejlépe na zahradě se svými blízkými.Část z nás připravuje zahrádku na teplé dny a část připravuje jídlo pro rodinu. Pokud se jedná o přípravu jídel venku, přichází na řadu hlavní prvek a tím je zahradní gril.

Jaký zahradní gril si vybrat?

V naší nabídce jsou dostupné grily jednoduché na obsluhu. Najdete u nás různé typy grilů jako jsou grily na dřevěné uhlí, plynový gril nebo elektrický gril. Čím se liší a který pro vás bude nejvhodnější? Čemu byste měli před nákupem věnovat pozornost? Na tyto otázky Vám odpovíme!

V nabídce Majowo najdete opravdu velký výběr v kategorii grilování. Jedním z nejznámějších a nejprodávanějších grilů je gril na dřevěné uhlí. Jedná se o klasické řešení, které potěší příznivce tradičních řešení. Jak se liší různé modely? Klasickým řešením je kulatý gril se základnou na třech nohách. Drtivá většina dostupných produktů zahrnuje výškově nastavitelný rošt a odnímatelnou rukojeť. Některé jsou kulaté a jiné obdélníkové grily - klíčovým faktorem zde však je grilovací plocha. 

Klasický gril na dřevěné uhlí je často vybaven dalším příslušenstvím, které výrazně rozšiřuje jeho funkčnost a činí grilování mnohem praktičtějším. Od koleček a přepravních rukojetí až po dva vzduchové okruhy, přídavné police a ohřívače nebo teploměr.

Gril na dřevěné uhlí - typy a funkce

Každý z nás si při grilování představí něco trochu jiného. A není na tom nic překvapivého, protože na trhu můžeme najít obrovské množství modelů. V nabídce Majowo jsme pro vás připravili řešení, která vám umožní jak klasické grilování klobás, tak grilování komplikovanějších jídel.

Kulatý zahradní gril na třech nohách vyztužený trojúhelníkem nebo přídavnou policí a transportními kolečky, s mísou většinou ze smaltované oceli, s víkem a nastavitelným roštem je nejjednodušším a nejlevnějším řešením.

Velmi oblíbený je také obdélníkový gril na dřevěné uhlí s dalšími funkcemi. Patří mezi ně dodatečný horní rošt, na pečivo nebo odložení grilovaného masa, které chcete udržet teplé nebo rožeň s dřevěnou rukojetí a dále také dodatečné dřevěné nebo kovové police. Modely se liší nejen z hlediska příslušenství a praktických řešení. Použité materiály jsou také velmi důležité, protože ovlivňují životnost produktu a jeho vzhled.

V naší nabídce najdete také gril zavěšený na řetězu nad přenosným ohništěm. V tomto případě se jedná o ohniště s trojnožkou, kde výšku roštu můžete libovolně nastavit. Musíme také zmínit o něco obvyklejší řešení přenosného ohniště, u kterého rošt je položen na ohništi a dodatečně obsahuje kryt z mřížky. Jedná se o velmi univerzální a mobilní řešení.

Zahradní gril - kulovitý s poklopem

Toto je typ grilu, kterému věnujeme zvláštní pozornost. Kulovité grily s víkem, skládající se z mísy ze smaltované oceli a ocelového víka s regulací proudění vzduchu jsou jedny z nejoblíbenějších grilů na dřevěné uhlí. Kulovitý gril na dřevěné uhlí je vybaven popelníkem, díky kterému je udržování čistoty mnohem snazší. Chromovaný hlavní rošt a dodatečný rošt na dřevěné uhlí, police na příslušenství a kolečka pro snadné přemístění. Některé grily na dřevěné uhlí jsou také vybaveny teploměrem, což je nesmírně důležitá podpora při grilování lahůdek - zvláště důležité pro osoby, které začínají s grilováním. Toto jsou hlavní aspekty, pro které grilování jednoduše milujeme a modely grilů doporučujeme. Každý zahradní gril je jiný a je dobré podrobně se podívat na jeho funkce, díky kterým ještě přesněji přizpůsobíte výběr vlastním potřebám. Podrobné informace jsou obsaženy v popisech produktů, které najdete po přechodu na stránku vybraného modelu.

Zahradní gril pro kulinářské speciality

V Majowu chceme reagovat nejen na potřeby uživatelů začátečníků. Naše nabídka zahrnuje také produkty pro nejnáročnější fanoušky grilování. Tyto modely se vyznačují velkou grilovací plochou, použitým řešením a příslušenstvím.

Zahradní gril s grilovací plochou od 2 288 cm2 až po 3 255 cm2 - zní to skvěle? Dále komín, příslušné ventilační otvory v míse a víku. Speciální velká dvířka pro snadnou a pohodlnou výměnu uhlí. Dodatečné police a mřížky a další příslušenství z něj činí skutečně jedinečné řešení. Tyto modely mohou z grilování udělat skutečnou hostinu!

Plynový gril jeho výhody

Plynový gril je moderní řešení, jehož velkou výhodou je pohodlí. V Majowo najdete plynový gril se dvěma hořáky, plynový gril se třemi hořáky a jiné. Díky plynovému grilu pro vás bude grilování ještě jednodušší a mnohem pohodlnější.

Při výběru plynového grilu se nemusíme obávat časově náročného a někdy ani komplikovaného zapalování uhlí. Ovládání teploty je mnohem jednodušší a čištění grilu trvá po grilování mnohem méně času.

V naší nabídce najdete mimo jiné plynový gril s elektrickým zapalováním s grilovací plochou 1710 cm2 o výkonu jednoho hořáku 3,0 kW.

Jakmile začneme věnovat pozornost detailům, nemusí být výběr správného modelu jednoduchý úkol. Přesto vám umožní vybrat si produkt, který nejlépe odpovídá vašim očekáváním a potřebám. Nezapomeňte, že podrobné informace naleznete v popisech konkrétních produktů. Pokud máte jakékoli dotazy nebo potřebujete dobrou radu, neváhejte nás kontaktovat. Jsme rádi, že se můžeme podělit o několik tipů, které vám umožní získat ještě větší potěšení z grilování.