Aktivní filtry

Ventilátory

Domácí ventilátor přijde vhod během každého horkého léta. Můžete jej nosit a používat, kdekoli chcete. Domácí ventilátor je k dispozici v různých verzích.

Ochlazení přinese ventilátor

Horko není vždy příjemné. Přestože celou zimu sníme o létě, tak když přijdou horké dny a k tomu se udělá dusno nemůžeme déle vydržet. Na řadu přichází ventilátor, který rozvíří vzduch a vytvoří příjemný vánek a ochlazení. Ventilátor je nejlepší do domu nebo bytu, když nemůžete vyjít ven a ochladit se jiným způsobem.

Domácí stojanový ventilátor, účinně ochladí vzduch ve Vašem bytě nebo domu. Jak funguje domácí ventilátor? K pohybu vzduchu slouží pohybující se vrtule ve ventilátoru. Když se molekuly vzduchu pohybují rychleji, jsou chladnější, než když stojí na místě. Tímto způsobem máme šanci cítit chladnou úlevu v horkém dni. Pamatujte, že ventilátor pouze míchá vzduch v místnosti. Nenahrazuje ani neochladí trvale. Ventilátor vás ale zcela jistě ochladí a zpříjemní chvíle strávené v horkých dnech uvnitř bytu.

Domácí ventilátor - typy

Na trhu najdete spoustu různých typů ventilátorů. Každý z nich je přizpůsoben různým potřebám. Ale hlavním úkolem každého z nich je - ochlazení vzduchu, který nás v horkém létě dráždí v místnosti.

Jaké ventilátory jsou k dispozici?

- stolní ventilátor

- podlahový ventilátor

- stojanový ventilátor

- elektrický ventilátor

- stropní ventilátor

- stropní větrák

Stolní ventilátor bude užitečný každému, kdo tráví hodně času v kanceláři nebo práci u počítače nebo stolu. Stolní ventilátor je ideální pro žáky, studenty a lidi pracující na dálku. Má malou velikost, což je velkou výhodou.

Výhodu stolního ventilátoru je například fakt, že může být umístěn kdekoli. Stolní ventilátor je určen k tomu, aby chladil malou plochu, a pokud se má vejít na stůl mezi knihy, dokumenty, klávesnici a další potřebné příslušenství, musí být malý.

Podlahový ventilátor je větší a výkonnější domácí ventilátor. Může být umístěn v jakékoli místnosti a snadno ochladí větší plochu. Můžete jej použít v obývacím pokoji, když pozvete hosty a v pokoji se udělá teplo. Můžete jej také umístit do kancelářské místnosti (místo stolního ventilátoru). Ochladí větší plochu a můžete jej tím pádem umístit tak, aby nefoukal přímo na vás.

Stropní ventilátor je jeden z nejoblíbenějších forem ventilátoru do kanceláří, velkých obývacích pokojů a jiných větších prostor. Stropní ventilátor ochladí velkou plochu aniž by někomu překážel v cestě. Stropní ventilátory nejsou na první pohled vidět, nezabírají místo na podlaze ani na komodách či skříních - jsou prostě velmi praktické.

Domácí stropní ventilátory jsou vhodné i do koupelen. Nezabírají místo navíc, ale skvěle chladí místnost. Toto řešení je užitečné zejména po osprchování teplou sprchou, protože vám umožní ochladit místnost, než do ní vstoupí jiná osoba.

Ventilátor a jeho konstrukce

Nejdůležitější součástí každého ventilátoru, jsou vrtule. Bez nich by neměl větrák žádný účinek. Jako děti jste možná často slyšeli, že nesmíte strkat prsty do větráku. Rozhodně to nezkoušejte ani dnes. Jak vypadají vrtule ventilátoru?

Vrtule jsou speciálně tvarované lopatky. V jednom ventilátoru je jich obvykle 2 až 6. Jejich průměr je obvykle 40 cm (u výše uvedeného stolního ventilátoru najdete i menší). Mohou být vyrobeny z různých materiálů: ocel, plast, kov, hliník - v závislosti na modelu ventilátoru.

Lopatky (vrtule) při pohybu mohou být nebezpečné, proto je důležité, aby byly řádně připevněné a hlavně byly v ochranném pletivu.

Jak si vybrat domácí větrák?

Při nákupu domácího ventilátoru je třeba věnovat pozornost několika věcem. V první řadě jde o výkon. Domácí ventilátory mohou mít různé výkony - na tom závisí jak účinné bude chlazení.

Pokud má domácí ventilátor vysoký výkon, rychle bez problémů ochladí místnost. Pokud je výkon ventilátoru nízký - také chladí, ale již to bude trvat delší dobu a plocha chlazení nebude tak velká.

Domácí ventilátory obvykle oscilují mezi 20 a 100 W výkonu. Čím větší výkon, tím větší průtok vzduchu, ale také větší spotřeba energie a větší hluk. Možná vás bude lákat hledat ventilátor, který je jak výkonný, tak má nízkou spotřebu energie a zároveň není příliš hlučný. Pokud tyto informace nenajdete na obalu ventilátoru, zeptejte se prodejce nebo prostě vyzkoušejte konkrétní produkt.

Za pozornost stojí také velikost lopatek ventilátoru, protože ty určují hlavně úroveň chlazení.

Domácí ventilátory na rozdíl od jiných

Domácí ventilátory jsou spojeny s charakteristickým designem: vrtule jsou umístěny za kovovou síťovinou v kulatém plášti a celý větrák je umístěn na vysoké nebo nízké noze. Nejběžnější verzí jsou bílé ventilátory. Ukazuje se však, že to není jediná možnost. Můžete si vybrat model, který má jedinečný design, například dřevěný nebo dřevěný plášť a černý větrák. Toto řešení jistě osloví milovníky moderního stylu.

Nebo možná dáváte přednost černému ventilátoru před bílým. I takové výrobky jsou samozřejmě k dispozici v prodeji.

Domácí větráky jsou doplňky, které musí být v každé domácnosti. I když ne, nemusí - ale v případě horkého počasí je máme prostě rádi. Zpříjemní nám chvíle, kdy je horko a dusno a my musíme být doma