Aktivní filtry

Průmyslové vysavače

Průmyslový vysavač je vhodný k čištění velkých ploch. Průmyslové vysavače jsou podle možností rozděleny do několika tříd.

Co je průmyslový vysavač?

Průmyslový vysavač neboli stavební vysavač je jinými slovy multifunkční vysavač. Je užitečný pro čištění velkých ploch, například hal nebo chodeb, proto se mu říká „průmyslový“. Není to ale jediné použití takového vysavače. Bude dobře fungovat nejen na velkých plochách, ale také v soukromých domech nebo garážích - s tím rozdílem, že bude svůj úkol plnit mnohem efektivněji než tradiční domácí vysavač.

Průmyslový vysavač - charakteristika

Dílenský vysavač se od běžných domácích vysavačů liší na první pohled. Jsou mnohem větší, protože musí pojmout mnohem více kontaminantů. Průmyslové vysavače mají nejčastěji válcový tvar, kvůli jejich velkému objemu. Uvnitř je jiný typ motoru než v tradičním vysavači. Technický vysavačmá  také větší sací výkon, což lze pozorovat například vysáváním koberce, jehož povrch se některým domácím vysavačům obtížně čistí - pomocí průmyslového vysavače je čištění koberce mnohem jednodušší. Uvnitř profesionálního vysavače jsou také speciální filtry, díky kterým může zařízení pracovat na vysoký výkon po dlouhou dobu.

Průmyslové vysavače dokáží odstranit velké množství nečistot z různých povrchů. Průmyslový vysavač profi odstraní nejen prach a smetí, ale také drobný stavební odpad - průmyslový vysavač pojme velké množství tohoto typu smetí a proto nemusíte hned vyměňovat zásobník.

Jelikož je průmyslový vysavač větších rozměrů, je také obvykle vybaven silnými, kvalitními kolečky, díky kterým se snadno přesouvá z místa na místo. Díky tomu je čištění a vysávání mnohem jednodušší.

Průmyslové vysavače se od domácích vysavačů liší tím, že mohou vysávat mokré i suché, takže i když je povrch vlhký nebo je v něm malé množství tekutiny, vysavač odstraní nečistoty a nerozbije se, jako v případě běžného domácího vysavače. Výše uvedené filtry také pomáhají zadržovat tekutiny v příslušné nádobě, takže nepoškodí jiné části zařízení. Průmyslové vysavače lze použít i k odstranění bláta, které se často vyskytuje v halách a skladech, kde se neustále pohybují lidé.

Stavební vysavače - skupiny

Průmyslové vysavače jsou k dispozici v různých parametrech. Základní členění je následující:

- třída L - vhodné pro odstraňování jemných kamínků i odpadu ze zpracování plastů, jsou vhodné i pro čištění truhlářských provozů,

- třída M - obsahují všechny výše uvedené možnosti a navíc jsou vhodné k vysávání minerálních tmelů a výplňových materiálů, k odstraňování prachu, odpadu z barev a sádry,

- třída H - kromě výše uvedených možností v obou skupinách jsou schopny odstranit i nejnebezpečnější prvky, např. kadmium, olovo, azbest a plísně; tyto mají filtry nejvyšší kvality.

Průmyslový vysavač - kdy jej budete potřebovat?

Stavební vysavač lze použít nejen v případě, že máte obrovské průmyslové oblasti kde provádíte pravidelné a důkladné čištění. Můžete ho využít i soukromě, například když rekonstruujete svůj dům a neustále bojujete se spoustou prachu a jiných nečistot.

Máte vlastní autoservis a máte rádi pořádek? I v tomto případě vám bude skvělým pomocníkem průmyslový vysavač.

Bezsáčkový průmyslový vysavač

Pokud často uklízíte a potřebujete mít technický vysavač na dosah, zvolte verzi bez sáčku. Díky tomu získáte větší kapacitu a nebudete muset každou chvíli měnit plný sáček, což zefektivní vaši práci. Průmyslový vysavač bude dobře fungovat na velkých plochách, ale také v soukromém domě.