Aktivní filtry

Barové židle

Barové židličky jsou dnes velice populární a moderní. Barové židle byly dříve k vidění pouze v restauracích a barech. Dnes se staly součástí našich domácností a uživatelé jimi zdobí své interiéry. Barové židličky nebo také barové stoličky jsou velice praktické a zároveň estetické.

Co je to barová židle?

Barová židle do kuchyně je oblíbená barová stolička, kterou před několika lety bylo možné najít pouze v barech a restauracích. Před časem jsme ji přijali do našich soukromých domů, díky čemuž si dnes můžeme užít doplňkový aranžovací prvek v našich kuchyních nebo jídelnách ve formě barového křesla.

Poměrně moderním přístupem je vytvořit otevřenou kuchyň směřující do obývacího pokoje, jídelny nebo chodby. Takový prostor v kombinaci s další místností dává více možností uspořádání. A právě zde bude skvěle fungovat barová židle, bílá barová židle nebo černá barová židle, kterou lze umístit například na místo, kde se propojuje jedna místnost s druhou nebo se přesouvá do jiné. Samozřejmě barové židle je třeba kombinovat se speciálním pultem nebo vysokým stolem, kde můžete například snídat nebo se napít.

Barové židle - široký výběr. Jaký model vybrat?

Co je skutečná barová židle? Je to vysoká židle s - nejčastěji - dolní částí zad. Jelikož se jedná o vysoký kus nábytku, je zde nutná podnožka, díky které si pohodlně opřete nohy. Můžete také najít neobvyklé verze, stylizované barové stoličky jako tradiční židle. Pak budou vypadat jako obyčejná židle a dokonce budou mít vyšší opěradlo, ale zůstanou barovými stoličkami. Díky širokému výběru barových židlí do domácnosti bude každý z milovníků takového řešení velmi potěšen. Barová židle do kuchyně je velmi praktický prvek.

Výška barové židle

Výška barové židle by měla odpovídat desce stolu. Nejlepší je, když je barová židle o 20-30 cm nižší než deska stolu - pak je její použití nejpohodlnější. Pokud budete používat jeden typ barových židlí v různých výškách, např. U kuchyňské linky a u pultu vedoucího do obývacího pokoje, můžete si vybrat výškově nastavitelné barové židle. To vám umožní rozhodnout o výšce a podle potřeby ji změnit.

Pokud jde o výšku, přijde vhod i pořádná úprava opěrky nohou. Ten by zase měl být asi o 40 cm nižší než sedadlo, abyste na něj mohli pohodlně položit nohy. Pokud máte nastavitelnou stoličku, měla by být nastavitelná i poloha opěrky nohou. Pokud je hluboko pod doporučeným rozsahem, bude sezení na barové stoličce nepříjemné. V naší nabídce najdete také skládací barové židle nebo nízké barové židle. Barové židličky jsou také v nabídce vysoké.

Jakou barovou židli zvolit do klasického interiéru?

Myslíte si, že barová židle je pouze pro moderní interiéry? nenechte se mýlit. Barovou židli lze vybrat tak, aby vyhovovala i retro nebo tradičnímu interiéru.

Existují typy barových židlí, které připomínají obyčejnou, klasickou židli: ze dřeva, s vyšším opěradlem v jednoduchém designu. A co víc, jsou k dispozici v mnoha barvách, které lze dokonale sladit s prostorem, ve kterém budou umístěny. Nebo jste možná přemýšleli o výběru barové židle, která odkazuje na styl glamour? Barové židle glamour jsou samozřejmě také v nabídce! Vyberte si materiál, barvu a zařiďte si interiéry tak, jak si přejete.

Barové židle - výhody barových stoliček

Barová židlička je velmi pohodlné řešení pro jakýkoli dům nebo byt. Díky nim můžete sníst rychlé občerstvení a pokračovat v činnostech, které musíte za celý den stihnout. Jsou také skvělým místem na sezení na večírcích, vy jako hostitel můžete připravovat občerstvení a zároveň být s hosty, jelikož tito se pohodlně usadili na barových židličkách u barového pultu směřujícímu do kuchyně k vám.

Jak již bylo uvedeno výše, barové židle skvěle ladí s různými typy interiérových úprav. Bez ohledu na to, zda dáváte přednost modernímu nebo klasickému stylu, si můžete vybrat tu správnou židli. Barové židle můžete také použít ke hraní se styly a jejich kombinováním dosáhnout požadovaného efektu.

Praktická funkce je další výhodou tohoto typu řešení pro kuchyň nebo jídelnu. Pokud není využitelná podlahová plocha bytu příliš velká, můžete se vždy pokusit udělat ji přátelštější a vhodnější pro různé aktivity. Vzdejte se stolu v kuchyni nebo jídelně a vytvořte barový pult a postavte k němu barové židle. Zabere to mnohem méně místa a máte skvělý koutek na oběd nebo večeři. 

Není třeba zmiňovat, že barové židle jsou determinanty jedinečného stylu. Díky nim můžete ve svých interiérech vytvořit jedinečný efekt, který vás potěší. vybavte svůj dům pohodlnou barovou stoličkou  a zpříjemněte svoji práci v kuchyni.