Zahradní houpačky pro děti - škola hrou - Majowo.cz

Zahradní houpačky pro děti - škola hrou

list In: Inspirace

Zahradní houpačky pro děti - škola hrou

Štěstí dítěte je prioritou každého rodiče a schopnost vykouzlit úsměv na jeho tváři je nejlepší kompliment. Možná proto jsou dětské houpačky neustále oblíbené? Je to skvělý způsob, jak si hrát, odpočívat nebo rozvíjet své dítě. Trávení času s dítětem, navíc venku, je skvělou volbou pro každého. Můžeme snadno vytvořit dětský koutek na zahradě. Vše, co potřebujete, je houpačka, pískoviště, trampolína nebo bazén. Dětské zahradní houpačky mají atraktivní design, který podporuje rozvoj dítěte. Na trhu je mnoho modelů houpaček, takže je dobré vědět, kterým prvkům je třeba věnovat pozornost, abyste si vybrali ten nejlepší.

Zahradní houpačka pro děti - výhody

Dětské zahradní houpačky jsou přínosem pro dítě i rodiče. Jedná se o bezstarostné okamžiky, které posilují vztah mezi dítětem a rodičem. Houpačky jsou jedním ze základních prvků vybavení dětského hřiště. Existuje mnoho výhod používání dětských zahradních houpaček, můžeme zmínit například tyto:

 • Zábava

To je pravděpodobně nejdůležitější prvek každé atrakce pro děti. Bez ohledu na věk je houpačka skvělou zábavou. Užívání houpačky není náročné a vykouzlí úsměv na každé tváři dítěte.

 • Relaxace

Každý rodič ví, jak těžké je dítě udržet chvíli v klidu. Malý člověk plný energie, vždy připraven na další zábavu. Tady přichází na pomoc houpačka. Zdánlivě pouze pohyb, ale ne - magická síla švihu. Houpající se děti se uklidní, protože tento pohyb znají od chvíle, kdy byly v matčině lůně. Proto je houpačka dobrým způsobem, jak zmírnit emoce dětí.

 • Podpora rozvoje

Houpání ovlivňuje rozvoj dítěte, tzn. Podporuje motorickou koordinaci a schopnost udržovat rovnováhu. Špatný rozvoj způsobuje problémy s fyzickým výkonem, přecitlivělostí a koncentrací. V budoucnu to může vést k obtížím při provádění jednoduchých úkolů, například při čtení knihy. Houpačka navíc posiluje svaly.

 • Pomoc pro rodiče

Starší dítě, které se dokáže houpat samo, dává rodičům příležitost využít volný čas k relaxaci. Naproti tomu malé dítě umístěné v houpačce přizpůsobené jeho výšce a řádně zajištěné je také příležitostí k ulehčení práce dospělému.

Druhy dětských houpaček

Dětské houpačky přicházejí v nesčetných modelech a barvách. Proto je můžeme přizpůsobit preferencím dítěte, například výběrem vzoru zvířete, které se mu líbí. Představíme vám několik vybraných modelů dětských houpaček, které jsou zárukou dobré zábavy.

 • Houpačka hnízdo

Typ dětské houpačky, kterou lze zavěsit ve dvou pozicích - standardně ve dvou bodech nebo v jednom bodě. Tento typ houpačky najdete na mnoha hřištích, protože umožňuje neomezené řádění a zábavu. Houpačka hnízdo pro děti by měla být dobře zajištěna, proto dávejte pozor na to, aby byl vždy kryt houpačky na svém místě a aby spojení mezi lany a konstrukcí sedadla byla v pořádku.

Huśtawka dla dzieckaHuśtawka bocianie gniazdo  Huśtawka dziecięca do ogrodu
 • Houpačka hnízdo/ovál

Jedná se o podobný typ houpačky podobný předchozímu, s tím rozdílem, že houpačka je oválná a je tak větší. Taková dětská houpačka je skvělá jak na zahradu, tak na terasu nebo do domu.

 • Zahradní houpačka se střechou

Jedná se o klasický model houpačky, který je vždy populární. Výhodou takových dětských houpaček je baldachýn, který chrání před sluncem, stejně jako široký výběr, vše je o vzhledu. Mezi takovou báječnou nabídkou si každé dítě jistě to, co se mu nejvíce líbí. Nezapomeňte, že zahradní houpačky nejsou k dispozici pouze pro děti. Můžete proto investovat do větší zahradní houpačky a strávit příjemné chvíle venku s celou rodinou.

Huśtawka ogrodowa dla dziecka Huśtawka dziecięca do ogrodu

Jakou zahradní houpačku zvolit pro své dítě?

Zahradní houpačky jsou pro děti velkým lákadlem pro trávení času venku. Než provedeme nákup, je dobré se seznámit s některými doporučeními, které vám pomohou udělat správnou volbu. Při výběru dětské zahradní houpačky je třeba vzít v úvahu několik věcí.

 • Bezpečnost

To je nejdůležitější prvek každého zařízení určeného pro dítě. Koneckonců nám záleží na bezpečné hře dětí. Konstrukce zahradní houpačky by měla být stabilní a umožňovat bezpečnou montáž. Důležitou otázkou při výběru dětské houpačky jsou parametry, tj. Výška, šířka a maximální váha, kterou unese. V ideálním případě by měla mít houpačka nastavitelnou výšku sedadla. Všechny parametry přizpůsobujeme primárně uživatelům houpačky.

 • Materiál

Volba materiálu je věcí preference, ale je důležité vědět, v čem každý z nich vyniká.

 • Kovová zahradní houpačka - kovový rám se sedákem ze stejného materiálu, dřeva nebo plastu. Sedadlo je zavěšeno na rámu pomocí řetězu, provázku nebo kovových tyčí. Kovová houpačka se sedákem na kovových tyčích je houpačka nejpevnější, to znamená, že je také nejstabilnější. Je to dobrá volba zejména pro děti, které samy začínají dobrodružství s houpačkou. Kovové houpačky jsou silné a bezpečné, takže je to také dobrá volba pro starší děti. Navíc je kov odolný materiál, takže houpačka bude mít dlouhou životnost.

 • Dřevěná houpačka - podobně jako kovová houpačka může být sedadlo vyrobeno z různých materiálů. Houpačka vyrobená z tohoto materiálu je obvykle zavěšeno na provázku nebo řetězu. Houpačky tohoto typu lze namontovat na skluzavku nebo na dům, který vám umožní vytvořit malé dětské hřiště. Dřevěné houpačky jsou pevné a bezpečné a dokonale ladí s jakýmkoli prostředím.

 • Plastová houpačka - má nejmenší hmotnost, takže je určena zejména malým dětem. Sedadlo je obvykle ve formě desky nebo sedadla, které je k rámu připevněno provázkem. Dodává se v mnoha barvách, a proto si tuto houpačku děti nejčastěji vybírají. Snadná údržba této houpačky je výhodou.
Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec