Uspořádání malého balkonu - rady a tipy - Majowo.cz

Uspořádání malého balkonu - rady a tipy

list In: Inspirace

Uspořádání malého balkonu - rady a tipy

Sníte o krásném balkónu, ale vzhledem k jeho malé velikosti se vám to zdá nemožné? Nenechte si bytem v bloku vzít radost z relaxace na čerstvém vzduchu. Promyšlené uspořádání balkonu zajistí oddělení každé z plánovaných zón: odpočinek, mini-zahrádka nebo dětský koutek. Připravili jsme několik rad a tipů, které vám určitě pomohou využít každý koutek vašeho balkonu.

Malý balkon - mnoho možností

Jakýkoli balkon může vypadat krásně. Vyžaduje to trochu práce a odhodlání, ale stojí to za to. Nezapomeňte! Nepřehánějte to s množstvím předmětů, jelikož tyto jen způsobí vizuální chaos na balkoně a celek nebude vypadat vkusně. Navíc opticky prostor ještě více zmenšíte. Pokud je to možné, balkon ukliďte a vyčistěte. Naplánujte, jak by měl balkon vypadat, jaký nábytek je možné vzhledem k velikosti pořídit. jednoduše si nejdříve vytvořte plán.

  • Nápad

Na začátek začněme odpovědí na otázku: jak chci, aby vypadal můj balkon? Možná by to mělo být místo pouze pro odpočinek, možná mini zahrada, nebo možná místo pro dětskou zábavu? Je mnoho možností, takže je důležité je specifikovat, s přihlédnutím k velikosti balkonu. Je dobré zachovat jeden styl v uspořádání balkonu. Má-li se jednat o moderní dekor, držme se tohoto stylu při výběru každého prvku.

  • Úklid

Na balkon můžeme umístit mnoho věcí bez ohledu na jeho velikost. Začněte tedy úklidem. Kdo ví, jaký poklad tam najdete? Pokud máte na balkóně nábytek, který nezapadá do vašeho plánovaného konceptu, přemýšlejte o tom, jak jej využít jiným způsobem. Možná lze dřevěný nábytek použít k vytvoření stěny, která poskytne více soukromí? Pokud můžete, vymalujte také barvu stěn na světlo

  • Funkčnost

Pokud máte plán a balkon je čistý, můžeme začít uvažovat o výběru nábytku. V malých prostorech je důležité zvážit především funkčnost. Dobrý řešením jsou úložné boxy se sedáky a pro osoby, které chtějí maximálně relaxovat - závěsné křeslo. Dalším tipem je oddělení se od sousedů dřevěným plotem nebo paravanem, což také zvyšuje soukromí.

Uspořádání malého balkonu - nábytek

Naše preference, pokud jde o nábytek, se mohou ubírat různými směry. Proto jsme připravili několik návrhů, které jsou perfektní pro úpravu malých balkonů. 

  • Závěsná křesla

Musíme začít s tímto návrhem. Proč? Protože kromě estetických hodnot a funkčnosti je to kus nábytku, který je vhodný i do místnosti. Díky tomu je závěsné křeslo skvělým řešením po celý rok. O tom, jak skvěle vypadají závěsná houpací křesla, nemusíme moc psát. Hodí se do jakéhokoli prostředí, proto mají širokou škálu možností uspořádání. Snadno se čistí, jsou stabilní. Hluboké a tvarované sedadlo zajišťuje pohodlné sezení. Závěsné křeslo je zárukou relaxace pro dospělé i děti.

Fotel bujany Fotel wiszący Fotel wiszący
  • Zahradní lehátko

Zůstaňme při relaxaci, dalším tipem je zahradní lehátko. Díky možnosti nastavení je možné lehátko použít také jako židli, což je důležitý aspekt na malých balkonech. Zahradní lehátka jsou k dispozici v tolika variantách, že zcela jistě najdete takové, které bude odpovídat Vašim představám a požadavkům.

Leżak ogrodowy Leżak ogrodowy
  • Houpací sít

Skvělá volba pro relaxaci a poskytnutí několika míst na sezení. Houpací sítě vypadají venku skvěle a jsou skvělým tipem na odpočinek. Díky nim můžeme strávit příjemný večer na balkóně. Příjemné houpání v síti a dobrá kniha, zní to lákavě?

Hamak ogrodowy

  • Stínicí plachta

Balkon orientovaný na jih, i když má mnoho výhod, může být problematický. Při uspořádání balkonu v bloku je však velmi snadné jej vyřešit. Stačí investovat do stínicí plachty, která funguje zejména na malých prostorech. Ochrannou sluneční plachtu lze snadno udržovat v čistotě.

Żagiel przeciwsłoneczny Żagiel przeciwsłoneczny

Zahradní koutek na malém balkoně

Květiny dodají vašemu balkonu kouzlo bez ohledu na jeho velikost. A co víc, můžete si na něm pěstovat vlastní zeleninu a ovoce v perfektních podmínkách!

  • Výběr rostlin na balkon je obrovský, což tento úkol nijak neusnadňuje. Dobrou volbou může být neustále kvetoucí begónie. Tato květina je vhodná pro pěstování kdekoli. 

  • Pokud sníte o zahrádce, pořiďte si balkonový skleník. Takové skleníky dobře zapadají do výzdoby balkonu. Kromě toho vám umožní pěstovat zeleninu a ovoce za optimálních podmínek. Chrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami, ptáky a škůdci. Můžete si pochutnat na zdravých plodinách, aniž byste opustili svůj domov.
Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec